EnglishTürkçe

TopiVac Medium V2
TopiVac Medium V2 Profesyonel Hibrit Topical Yara Tedavi T-NPWT Cihazı


Yara Bakımı ve Doku Onarımı Derneği, Yara Ostomi İnkontinans Hemşireleri Derneği (YOİHD)
TopiVac Medium V2

ISO 9001 ISO 13485 CE 1984 TUR TUDB YMB

Smith&Nephew, Cardinal Health, Carilex, Convatec, Genadyne, Medela, Molnlycke, 3M, Acelity, KCI, Hartmann, Talley, Devon, Anscare, For You, Triage Meditech, Atmos, Suneetek, Sunmedic Viverex, Baymax Mimo, Triage Meditech Vacuport, Anscare Simo, Devon Extricare, Venturi Mino, Hartmann Vivano Tec, Nanova, Prevena, Snap NPWT, Vacvia, Avance Solo, Invia motion, Uno Genadyne, Avelle, VT One Carilex, Pro to go kit, PICO, Renasys, PICO 7, PICO 14, Fava, Confort, SGA Exsudex, Tru Vac, Confort C300


Yeni Teknoloji
Patentli
Yerli Malı Belgeli
TÜDB Belgeli

Profesyonel Yara Bakımı
DÜNYADA İLK VE TEK

O2 Tedavili Hibrit Topikal Yanık ve Yara Tedavi Cihazları


% 50 - % 70 YARADA HIZLI İYİLEŞME

Her VAKA Bir MAKALE


TopiVac Medium V2 Profesyonel Tip Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı
Topikal Vakum Oksijen Tedavi Uygulamalı, Yıkamalı, Vakumlu Yara ve Yanık Tedavi Cihazı

TopiVac Medium V2
TopiVac Medium V2
500 cc Canister

TopiVac Medium V2 Tipi Profesyonel Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı ve pansumanı; noninvasive akut, enfekte ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen kontrollü lokal negatif basınç uygulayan, yara yatağını topikal sıvılarla yıkayan, aktif hibrit sistemdir. Hastanın yaşam kalitesini yükselterek tedavi masraflarını azaltır. Yaraları piyasada kullanılan geleneksel klasik vakum yardımlı cihazlardan daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileştirir. Hekimler için klinik çalışmalara olanak sağlar.


TopiVac Yara Bakım Cihazının yara iyileştirme konusunda kendisini kanıtlamış, TEKNOMAR tarafından geliştirilmiş invaziv olmayan yara tedavi yöntemidir. Yaralı bölgeye topikal hibrit tedavi yöntemlerinin uygulanabilmesi için bu tedavi ünitesine ihtiyaç vardır.

TopiVac Medium V2 Tipi Profesyonel Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı, çok çeşitli kullan-at (disposable sarf) bileşenlerine sahiptir.

Cihaz için özel üretilmiş yaralı bölgeye uygulanan pansuman seti vasıtasıyla Topikal Hibrit tedavi sağlanır.


TopiVac Medium V2 Cihazı ile Uygulayabileceğiniz HİBRİT TEDAVİ Metodları


Vakum Yardımlı Terapi T-NPWT

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi standart negatif basınçlı yara pansumanı; non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan aktif bir sistemdir. Negatif basınçlı yara kapama sisteminin, mikrokapiller dolaşımı artırarak doku iyileşmesini hızlandırdığı, ancak kapalı bir ortamda infeksiyon gelişiminin önüne geçemediği ve nekrotik materyalin uzaklaştırılmasını yeterince sağlayamadığı bilinmektedir.

Vakum Yardımlı Terapi & Yara Yıkama (İrrigation)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijenlendirilmiş su veya bidistile su

Gaz Terapi

Oksijen (O2) Gazı

Vakum Yardımlı Terapi & Gaz Terapi (O2)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) Gazı

Vakum Yardımlı Terapi & Gaz Terapi (O2) & Yara Yıkama

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) Gazı + Oksijenlendirilmiş su veya bidistile su

Yıkamalı Negatif Basınçlı Yara Pansumanı

Non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan sistem olmasının yanı sıra MultiDRESS kapama seti uygulaması sayesinde yara yatağına gönderilen yıkama solüsyonunun yara kenarlarından yara yatağına doğru homojenize dağılımını sağlar ve sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun farklı bir kanaldan yaradan uzaklaşması sağlanır. Bu sayede infeksiyon riski minimuma inmiş olur.

TopiVac Klinik V4 Ekranı
TopiVac NPWT Cihazları Ana Ekranı
Oksijenlendirilmiş Bidistile Su İle Yara Yıkama

TopiVac Klinik, MultiCASE içerisindeki sıvıyı yıkama yapmadan önce oksijenler ve oksijenlenmiş sıvıyı vakum altında MultiDRESS yara kapama seti ile yara yatağına ulaştırır.

Mikrodeformasyon yapabilmesi sayesinde nekrotik materyalin daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlar. Kolajen sentezinin, hücre bölünmesinin ve hücre gelişiminin hızlandırılmasının yara üzerindeki iyileşmeye etkisi vardır.

TopiVac, yanık hasta yaraları ve her türlü açık yaraların tedavisinde kullanılmak üzere hem vakum yapıp yara üzerinde SUB atmosferik basınç sağlamaya ve kapama setine negatif basınç oluşturmaya hemde yaranın hızlı iyileşmesi için gerekli oksijeni vermeye ve nem oluşturmaya, yara yıkamaya yarayan bir cihaz ve setten oluşmaktadır.

TopiVac; Negatif basınç tekniğine, lokal HBO (hiperbarik oksijen) tedavisinden esinlenilerek mevcuttaki oksijen tedavilerinin, yarayı nekrotik dokulardan arındıran yıkama sisteminin ve yara iyileşmesini hızlandıran özelliğinin eklenmesi ile geliştirilmiştir.

Tüm bu tedavilerin tek bir cihazla uygulanabilmesi ile dokunun normal iyileşme sürecinin önündeki engeller kaldırılır, komplikasyonlar, yatış süreci ve maliyet azaltılır. Yaradaki doku fonksiyonlarını korumak için gerekli olan steril ve nemli ortamı sağlayarak doku kuruluğunu önler, yara yerini kurutmadan fazla eksüda ve toksik maddeleri yara odağından uzaklaştırır.

TopiVac Medium V2
TopiVac Medium V2 Bağlantı Şeması

TopiVac; yara odağına verdiği Oksijeni, özel yara kapama pedleri sayesinde doğrudan hücreye difüze ettirerek hücresel boyutta iyileşme sürecini hızlandırır, bakterilerin üremesini engeller ve yara bölgesindeki lökosit aktivasyonu güçlendirmesine yardımcı olur.

TopiVac Medium V2 Cihazı; Oksijen gazı sayesinde re-enfeksiyonu önler. Organik fonksiyonların yeniden canlanmasını ve hücresel boyutta bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

TopiVac; yanık dokusunun ve yaranın hızlı ve uygun koşullarda, enfeksiyon riskinden uzak iyileşmesini sağlayan ileri teknoloji bir tedavi sistemidir. Özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde negatif basınç altında verdiği oksijen gazını dokuya zarar vermeden yaraya ulaştırarak iyileşme sürecini başlatır.

TopiVac Medium V2
TopiVac Medium V2

Tüm bu özellikleri ile TopiVac, kullanıcı dostu olup düşük maliyetle hastaya yüksek konfor ve güvenlik sağlayan bir sistemdir.

TopiVac özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde; yara yıkamasını yara çevresinden vererek, doğrudan yara odağına yapar. Bu sayede sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun yaradan uzaklaşmasını sağlar. Eksude emişini farklı kanaldan yaparak enfeksiyon riskini minumuma indirir.

TopiVac Medium V2 Cihazı yara yıkamasını yaranın durumuna göre hekim seçimi ile oksijenli su, bidistile su ve tedavi şekline göre yine hekimin belirlediği diğer medikal sıvılarla da yapabilir. İstenildiği takdirde kapama pedleri sayesinde vakumsuz olarak sadece oksijen tedaviside uygulayabilmektedir.

TopiVac Medium V2 Cihazı, kolay kullanımlı ana ve ara menüsü sayesinde yara veya yanık çeşidine göre uygulanacak doğru tedaviyi hastaya en hızlı şekilde uygulamanızı sağlar. Cihaz hazır reçete uygulaması yapabileceğiniz kullanıcı dostu yazılımı ile; hasta ve yaraya özel en doğru tedavinin, en hızlı şekilde uygulamasını sağlar.

Ergonomik yapısı sayesinde taşınması kolaydır.

Cihaz servislerde ve yoğun bakımlar da kullanmaya uygun, temizlenebilir, antibakteriyel malzemeden imal edilmiştir.

Çalışma Prensibi
  • Yara yerindeki eksüda ve nekrotik materyali yara odağından uzaklaştırır,
  • Doku fonksiyonlarını korumak için gerekli steril, nemli ortamı sağlar,
  • Yara odağına verdiği oksijen ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırır,

TopiVac Medium V2 Cihazı; bilinen vakum yardımlı kapama pansumanlarından farklı olarak, kompleks bir sistem ve tedavi şeklidir.TopiVac V2 - TopiSet'in Vaka, Uygulama ve Klinik Görsel Örnekleri

enfekte nekrozlu yatak bası yarası - Öncesi
Vaka 1: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası enfekte nekrozlu yatak bası yarası, topivac ile granilizasyon doku oluşumu
Vaka 1: 9 Gün Sonrası

diz travma implant kırığı yarası - Öncesi
Vaka 2: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası diz travma implant kırığı yarası iyileşmesi - Sonrası
Vaka 2: 9 Gün Sonrası

diabetik ayak, enfeksiyon ve nekrozlu şeker yarası, debride edilmiş yara - Öncesi
Vaka 3: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası diabetik ayak, enfeksiyon ve nekrozlu şeker yarası, debride edilmiş yaranın granilizasyonu, yara iyileşmesi
Vaka 3: 3 Gün Sonrası


Bilgi Talep / İletişim Formu

Notlar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

! önemli tıbbi uyarı !

TopiVac - Amedus; tıbbi uygulama gerçekleştirmez, tıbbi hizmet veya tavsiye vermez. Bu Web sitesindeki bilgiler, tıbbi tavsiye olarak ele alınmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler, öncelikle sağlık uzmanları içindir. Hastalar, kendi tıbbi durumları ve tedavileri ve ayrıca bu sitede verilen bilgiler için hekim ve sağlık uzmanlarına danışmalıdır.