EnglishTürkçe

TopiVac Klinik V4
Profesyonel V4 Hibrit Topical O2 / O3 Gazlı T-NPWT Cihazı


Yara Bakımı ve Doku Onarımı Derneği, Yara Ostomi İnkontinans Hemşireleri Derneği (YOİHD)
TopiVac Klinik V4 Pro

ISO 9001 ISO 13485 CE 1984 TUR TUDB YMB

Smith&Nephew, Cardinal Health, Carilex, Convatec, Genadyne, Medela, Molnlycke, 3M, Acelity, KCI, Hartmann, Talley, Devon, Anscare, For You, Triage Meditech, Atmos, Suneetek, Sunmedic Viverex, Baymax Mimo, Triage Meditech Vacuport, Anscare Simo, Devon Extricare, Venturi Mino, Hartmann Vivano Tec, Nanova, Prevena, Snap NPWT, Vacvia, Avance Solo, Invia motion, Uno Genadyne, Avelle, VT One Carilex, Pro to go kit, PICO, Renasys, PICO 7, PICO 14, Fava, Confort, SGA Exsudex, Tru Vac, Confort C300


Yeni Teknoloji
Patentli
Yerli Malı Belgeli
TÜDB Belgeli

Profesyonel Yara Bakımı
DÜNYADA İLK VE TEK

E.TENSLİ, O2 / O3'lü Hibrit Topikal Yanık ve Yara Tedavi Cihazları


% 50 - % 70 YARADA HIZLI İYİLEŞME

Her VAKA Bir MAKALE


TopiVac Klinik V4 Profesyonel Tip Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı
Topikal Vakum Ozon, Oksijen Tedavi Uygulamalı, Yıkamalı, Elektrositümilasyonlu, Vakumlu Yara ve Yanık Tedavi Cihazı

TopiVac Klinik V4
TopiVac Klinik V4
New Case 500 cc Canister

TopiVac Klinik V4 Tipi Profesyonel Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı ve pansumanı; noninvasive akut, enfekte ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen kontrollü lokal negatif basınç uygulayan, yara yatağını topikal sıvılarla yıkayan, aktif hibrit sistemdir. Hastanın yaşam kalitesini yükselterek tedavi masraflarını azaltır. Yaraları piyasada kullanılan geleneksel klasik vakum yardımlı cihazlardan daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileştirir. Hekimler için klinik çalışmalara olanak sağlar.


TopiVac Yara Bakım Cihazının yara iyileştirme konusunda kendisini kanıtlamış, TEKNOMAR tarafından geliştirilmiş invaziv olmayan yara tedavi yöntemidir. Yaralı bölgeye topikal hibrit tedavi yöntemlerinin uygulanabilmesi için bu tedavi ünitesine ihtiyaç vardır.

TopiVac Klinik V4 Tipi Profesyonel Hybrid Topical Yara Tedavi Cihazı, çok çeşitli kullan-at (disposable sarf) bileşenlerine sahiptir.

Cihaz için özel üretilmiş (TopiVac ElektroTensli TopiSET) yaralı bölgeye uygulanan pansuman seti vasıtasıyla Topikal Hibrit tedavi sağlanır.


TopiVac Klinik V4 Cihazı ile Uygulayabileceğiniz Hibrit Tedavi Metodları


Vakum Yardımlı Terapi T-NPWT

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi standart negatif basınçlı yara pansumanı; non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan aktif bir sistemdir. Negatif basınçlı yara kapama sisteminin, mikrokapiller dolaşımı artırarak doku iyileşmesini hızlandırdığı, ancak kapalı bir ortamda infeksiyon gelişiminin önüne geçemediği ve nekrotik materyalin uzaklaştırılmasını yeterince sağlayamadığı bilinmektedir.

Vakum Yardımlı Terapi & Yara Yıkama (İrrigation)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijenlendirilmiş su, ozonlandırılmış su veya bidistile su

Gaz Terapi

Oksijen (O2) veya Ozon (O3) Gazı

Vakum Yardımlı Terapi & Gaz Terapi (O2 / O3)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3) Gazı

Vakum Yardımlı Terapi & Gaz Terapi (O2 / O3) & Yara Yıkama

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3) Gazı + Oksijenlendirilmiş su, ozonlandırılmış su veya bidistile su

Elektroterapi (E.Tens)

Elektrostimülasyon ile ağrı tedavisi ve yara iyileşmesini destekleme, granilizasyonda polarizasyonu sağlama.

Yıkamalı Negatif Basınçlı Yara Pansumanı

Non-invasive akut ve kronik yaralarda iyileşmeyi destekleyen, kontrollü lokal negatif basınç uygulayan sistem olmasının yanı sıra MultiDRESS kapama seti uygulaması sayesinde yara yatağına gönderilen yıkama solüsyonunun yara kenarlarından yara yatağına doğru homojenize dağılımını sağlar ve sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun farklı bir kanaldan yaradan uzaklaşması sağlanır. Bu sayede infeksiyon riski minimuma inmiş olur.

Oksijenlendirilmiş Bidistile Su İle Yara Yıkama

TopiVac Klinik, MultiCASE içerisindeki sıvıyı yıkama yapmadan önce oksijenler ve oksijenlenmiş sıvıyı vakum altında MultiDRESS yara kapama seti ile yara yatağına ulaştırır.

Mikrodeformasyon yapabilmesi sayesinde nekrotik materyalin daha hızlı uzaklaştırılmasını sağlar. Kolajen sentezinin, hücre bölünmesinin ve hücre gelişiminin hızlandırılmasının yara üzerindeki iyileşmeye etkisi vardır.


TopiVac Klinik V4
TopiVac Klinik V4 Bağlantı Şeması

TopiVac, yanık hasta yaraları ve her türlü açık yaraların tedavisinde kullanılmak üzere hem vakum yapıp yara üzerinde SUB atmosferik basınç sağlamaya ve kapama setine negatif basınç oluşturmaya hemde yaranın hızlı iyileşmesi için gerekli oksijen, ozon ve nem oluşturmaya, yara yıkamaya yarayan bir cihaz ve setten oluşmaktadır.

TopiVac; Negatif basınç tekniğine, lokal HBO (hiperbarik oksijen) tedavisinden esinlenilerek mevcuttaki ozon, oksijen tedavilerinin, yarayı nekrotik dokulardan arındıran yıkama sisteminin ve ağrıyı azaltıp yara iyileşmesini hızlandıran elektrostimülasyon özelliğinin eklenmesi ile geliştirilmiştir.

TopiVac Klinik V4 Ekranı
TopiVac NPWT Cihazları Ana Ekranı

Tüm bu tedavilerin tek bir cihazla uygulanabilmesi ile dokunun normal iyileşme sürecinin önündeki engeller kaldırılır, komplikasyonlar, yatış süreci ve maliyet azaltılır. Yaradaki doku fonksiyonlarını korumak için gerekli olan steril ve nemli ortamı sağlayarak doku kuruluğunu önler, yara yerini kurutmadan fazla eksüda ve toksik maddeleri yara odağından uzaklaştırır.

TopiVac; yara odağına verdiği Oksijeni özel yara kapama pedleri sayesinde doğrudan hücreye difüze ettirerek hücresel boyutta iyileşme sürecini hızlandırır, anaerobik bakterilerin üremesini engeller ve yara bölgesindeki lökosit aktivasyonu güçlendirmesine yardımcı olur.

TopiVac Klinik V4 Cihazı; Ozon gazı sayesinde enfeksiyonu yok eder ve re-enfeksiyonu önler. Organik fonksiyonların yeniden canlanmasını ve hücresel boyutta bağışıklık sisteminin devreye girmesini sağlar.

Elektrostimilasyon sayesinde cilt, cilt altı dokuların ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi esasına dayanır. Topivac yapabildiği elektrostimülasyon tedavi işlemi ile yaradaki ve kas dokusundaki iyileşme sürecini çok ciddi oranda hızlandırır ve ağrıyı azaltır.

TopiVac; yanık dokusunun ve yaranın hızlı ve uygun koşullarda, enfeksiyon riskinden uzak iyileşmesini sağlayan ileri teknoloji bir tedavi sistemidir. Özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde negatif basınç altında verdiği oksijen ve ozonu dokuya zarar vermeden yaraya ulaştırarak iyileşme sürecini başlatır.

Tüm bu özellikleri ile TopiVac, kullanıcı dostu olup düşük maliyetle hastaya yüksek konfor ve güvenlik sağlayan bir sistemdir.

TopiVac Klinik V4
TopiVac Klinik V4 Yara Yıkama

TopiVac özel dizayn edilmiş yara kapama pedleri sayesinde; yara yıkamasını yara çevresinden vererek, doğrudan yara odağına yapar. Bu sayede sağlıklı dokuya dokunmadan nekrotik dokunun yaradan uzaklaşmasını sağlar. Eksude emişini farklı kanaldan yaparak enfeksiyon riskini minumuma indirir.

TopiVac Klinik V4 Cihazı yara yıkamasını yaranın durumuna göre hekim seçimi ile ozonlu su, oksijenli su, bidistile su ve tedavi şekline göre yine hekimin belirlediği diğer medikal sıvılarla da yapabilir. İstenildiği takdirde kapama pedleri sayesinde vakumsuz olarak sadece ozon ve oksijen tedaviside uygulayabilmektedir.

TopiVac Klinik V4 Cihazı yüksek teknolojisi sayesinde yara ve yanıkların hızlı ve uygun koşullarda yeni enfeksiyon risklerinden uzak bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Cihazın kolay kullanımlı ana ve ara menüsü sayesinde yara veya yanık çeşidine göre uygulanacak doğru tedaviyi hastaya en hızlı şekilde uygulamanızı sağlar. Cihaz hazır reçete uygulaması yapabileceğiniz kullanıcı dostu yazılımı ile; hasta ve yaraya özel en doğru tedavinin, en hızlı şekilde uygulamasını sağlar.

Ergonomik yapısı ve ayakları sayesinde taşınması kolaydır.

Servislerde ve yoğun bakımlar da kullanmaya uygun, temizlenebilir, antibakteriyel malzemeden imal edilmiştir.

Bilinen vakum yardımlı kapama pansumanlarından farklı olarak kompleks bir sistem ve tedavi şeklidir.


Çalışma Prensibi
TopiVac Klinik V4 Çalışma Prensibi
TopiVac Klinik V4 Çalışma Prensibi
  • Yara yerindeki eksüda ve nekrotik materyali yara odağından uzaklaştırır,
  • Doku fonksiyonlarını korumak için gerekli steril, nemli ortamı sağlar,
  • Yara odağına verdiği oksijen ile birlikte iyileşme sürecini hızlandırır,
  • Ozon gazı sayesinde enfeksiyonu yok eder ve re-enfeksiyonu önler,
  • Cilt, cilt altı dokuları ve derin kas gruplarını yüksek frekanslı elektrikseluyarılarla aktive edilmesi esasına dayanan elektrostimülasyon özelliği sayesinde yaradaki ve kas dokusundaki iyileşme sürecini hızlandırır ve ağrıyı azaltır.

TopiVac Klinik V4 Cihazı; bilinen vakum yardımlı kapama pansumanlarından farklı olarak,kompleks bir sistem ve tedavi şeklidir. Mevcuttaki ozon, oksijen tedavi şekilleri ile elektro-terapi özellikleri birleştirilerek yönetilen bir cihaz ve yardımcı kapama setlerinden oluşmaktadır.


• TOPİCAL OKSİJEN/OZON GAZ YARA TEDAVİ ve TERAPİSİ

Oksijen (O2) veya Ozon (O3) (Enfekte yaralarda, yanık doku tedavisinde ve selülit tedavisinde Çok Etkindir.)

Sünger Altında TopiVac ile Ozon Terapi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Öncesi
Vaka 1: Öncesi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Sonrası
Vaka 1: 6 Saat Sonrası


• VAKUM YARDIMLI YARA TEDAVİ + GAZ TERAPİ (O2 / O3)

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3)

Vakum Altı O2 (Oksijen) + O3 (Ozon) Vakum Terapi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Öncesi
Vaka 2: Öncesi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Sonrası
Vaka 2: 6 Seans Sonrası

Vakum + Ozon Gazı İle Yara Terapi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Öncesi
Vaka 3: Öncesi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi
Vaka 3: Tedavide

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Sonrası
Vaka 3: 3 Seans Sonrası


• VAKUM YARDIMLI TERAPİ + GAZ TERAPİ (O2 / O3) + YARA YIKAMA

Konvansiyonel vakum yardımlı terapi + Oksijen (O2) veya Ozon (O3) + Oksijenlendirilmiş su, ozonlandırılmış su veya bidistile su

Vakum + O2 Gaz + O2'li BiDistile Su ile Yara Yıkamalı Terapi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Öncesi
Vaka 4: Öncesi

Vakum Ozon Gazı İle Yara Terapi - Sonrası
Vaka 4: 36 Gün Sonrası


TopiVac - TopiSet'in Vaka, Uygulama ve Klinik Görsel Örnekleri

Penis ve Testis Enfekte Travmatik Yara - Öncesi
Vaka 1: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası Penis ve Testis Enfekte Travmatik Yara
Vaka 1: 3 Gün Sonrası

Trafik Kazası Sonrası Travmatik Yara Fiksatör - Öncesi
Vaka 2: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası Travmatik Yara Fiksatör
Vaka 2: 15 Gün Sonrası

Enfekte Tünelleşmiş Bası Yarası - Öncesi
Vaka 3: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası Enfekte Tünelleşmiş Granilizasyonu Oluşmuş Bası Yarası
Vaka 3: 9 Gün Sonrası

Enfekte Venöz Staz Ülserli Ayak Yarası - Öncesi
Vaka 4: Tedavi Öncesi

Tedavi Sonrası Enfekte Staz Ülserli Ayak Yarası
Vaka 4: 6 Gün Sonra

Bilgi Talep / İletişim Formu

Notlar:

  • * işaretli alanlar için geçerli bilgi girişi gereklidir.
  • + işaretli email adresiniz ve telefon bilgilerinizden (Cep telefonunuzu yazabilirsiniz) en az birini belirtmeniz istenir.
  • Alınan bilgileriniz gizlidir. Üçüncü taraflarla paylaşılmaz.

! önemli tıbbi uyarı !

TopiVac - Amedus; tıbbi uygulama gerçekleştirmez, tıbbi hizmet veya tavsiye vermez. Bu Web sitesindeki bilgiler, tıbbi tavsiye olarak ele alınmamalıdır.

Bu sitede yer alan bilgiler, öncelikle sağlık uzmanları içindir. Hastalar, kendi tıbbi durumları ve tedavileri ve ayrıca bu sitede verilen bilgiler için hekim ve sağlık uzmanlarına danışmalıdır.